Volejte: +420 775661262 Otevírací doba: 8.00 - 17.00

Zakládání a ošetřování trávníků

Zakládání a ošetřování trávníků s péči

https://movazahrady.cz/wp-content/uploads/2019/02/2015-83-364x354.jpg

Založení trávníků provádíme dvěma způsoby.

  1. Výsevem
    Tento způsob je nečastěji používán, a to z důvodu nízké ceny. Jeho nevýhodou jsou možné vyplavení přívalovými dešti, nálety ptáků a z počátku vyšší provozní náklady na jeho péči a ošetřování, především z důvodu vyšší možnosti zaplevelení, vyšší potřeby zálivky a hnojení. Pochůzí je trávník za několik týdnů až měsíců dle intenzity ošetřování.
  2. Položením kobercového trávníku
    Jde o předpěstovaný trávník na předem připravených pozemcích, kterému je věnována maximální péče, aby byl v co možná nejlepším zdravotním stavu a bez plevelů. Tento trávník je odříznut z původního místa speciálními stroji, tzv. sloupovačkami travního drnu, namotán do rolí různého průměru, dle potřeb a druhů trávníků. Tyto trávníkové koberce se poté převezou na místo určení a položí na předem připravené podloží. Poté se zapískují a zaválcují. Pochůzí je trávník za 2-3 týdny. Jeho jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Nabízíme i možnost ošetřování trávníků, spočívající v několika pracovních operacích, počínaje provzdušňováním trávníků a odstraňováním stařiny z trávníků, tj. vertikutací. Sečení trávníků od několika m2 (malými sekačkami a křovinořezy) až po hektarové plochy s odvozem posečené hmoty na určené místo nebo do přistavených kontejnerů. Přes hnojení trávníků, válení trávníků, zálivky trávníků a dodání speciálních trávníkových substrátů do trávníků až po chemické ošetření trávníků proti chorobám a plevelům.

Ukázky prací Naše poslední práce

Další služby Vždy o něco více

Úklidové práce, odvoz a likvidace zeminy, kamení, suti

Úklidové práce, odvoz a likvidace zeminy, kamení, suti

Zajišťujeme i běžné úklidové práce, a to jak na zahradách, stavbách, tak i na komunikacích.

Tohle mě zajímá →

Zakládání skalek, umělé kopce

Zakládání skalek, umělé kopce

Pro naše zákazníky realizujeme i zakládání skalek, a to jak ve svazích, tak i na rovinách. Zakládáme i umělé kopce, které slouží k odhlučnění či odclonění od ruchu okolí a zajišťují klientům soukromí.

Tohle mě zajímá →

Koupací a okrasná jezírka

Koupací a okrasná jezírka

Provádíme stavby okrasných i koupacích jezírek. Jezírka děláme i v místech, kde se nelze dostat s těžkou technikou. V těchto případech provádíme výkopové práce ručně.

Tohle mě zajímá →

Kamenné zídky, suché potoky

Kamenné zídky, suché potoky

V případě svažitějších terénů, zajišťujeme na přání zákazníka i výstavbu suchých zídek nebo suchých potoků, které se snažíme přizpůsobit co nejvíce reliéfu zahrady a přáním zákazníků.

Tohle mě zajímá →

Střih živých plotů

Střih živých plotů

Pokud chceme zajistit co nejpěknější vzhled živých plotů, je nutné u nich alespoň dvakrát do roka provést sestřižení

Tohle mě zajímá →

Mulčování výsadeb

Mulčování výsadeb

Mulčování výsadeb je ideální možností, jak zajistit, aby výsadby vypadaly esteticky co nejlépe.

Tohle mě zajímá →